• Twitter
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • Flickr
  • Vimeo
  • YouTube
  • RSS
Please select your page

Dijital Alışveriş Yaparken Bunlara Dikkat Edin!

Geçen yıllara oranla özellikle bu yılbaşında online alışverişin daha fazla kullanılması bekleniyor. Yılbaşında keyfinizin kaçmaması için aşağıdaki maddelerin okunması ve uygulanması oldukça önemli...

 

Alışverişe başlamadan önce bilgisayarınıza bakım yapın. İnternet tarayıcınızı, işletim sisteminizi ve güvenlik yazılımınızı güncelleyin. Bu güncellemeler zararlı yazılımlara ve dolandırıcılıklara karşı sizi koruyacaktır.

Tanıdık yüzlere sadık kalın: Doyurucu bilgi sağlayan, teslimatta sorun yaşatmayan ve kendini kanıtlamış internet sitelerinden alışveriş yapın. 

İnanılmaz tekliflere inanmayın: Eğer teklif gerçek olamayacak kadar güzelse büyük ihtimalle gerçek değildir. Örneğin revaçta olan bir üründeki inanılmaz indirim teklifinden ne kadar çekici olsa da uzak durmanızda fayda vardır. İndirim yapan her firma dolandırıcı değil tabii ki ama kendinize arada bir "bu kadar da olur mu" diye sorun.

Güvenli transfer talep edin: Çevrimiçi alışveriş sırasında sipariş bölümüne geldiğinizde internet sitesinin SSL kullandığından emin olun. Sitenin bu tür güvenlik standardı kullandığı birkaç şekilde anlaşılır:

Web adresinin başında http yerine https ifadesi görmelisiniz, ayrıca bir de kilit ya da anahtar sembolü bulunabilir.

SSL kullanılarak kredi kartı numarası gibi transfer edilen bilgiler korunur ve üçüncü şahıslar tarafından görünemez.

Şüpheye düşerseniz sitenin adı ile birlikte “sahte” “dolandırıcı” kelimelerini Google’da aratın. Bu sayede sitenin geçmişi hakkında bilginiz olur.

Halka açık Wi-Fi noktalarında alışveriş yapmayın: Eğer alışveriş yapacaksanız Wi-Fi bağlantısının güvenli olduğundan emin olun. Bağlantı ikonundaki kilit sembolünü arayın. Bu tür ücretsiz bağlantılar üzerinden kredi kartı bilgileriniz çok kolay görüntülenir ve bu da başınıza gelmesini hiç istemeyeceğiniz bir hırsızlık olur. 

Çok fazla soru soranlara dikkat edin: Bazı zararlı yazılımlar çevrimiçi dolduracağınız formlara otomatik olarak satır ekleyebilir. Bir site size haddinden fazla soru soruyorsa, örneğin annenizin kızlık soyadı gibi, alışverişi hemen bırakın. 

Alışveriş sonrası kredi kartı ekstrelerinizi / hareketlerinizi kontrol edin: Dolandırıldıysanız bunu ilk olarak ekstreden fark edebilirsiniz. Size yabancı gelen harcamalara dikkat edin. Örneğin Rusya’da tatil yapmadıysanız fakat Moskova’da harcama yaptığınız görünüyorsa bankanızla hemen irtibata geçmekte fayda var.

Hosting Destek Noktası

Alan adı almak istiyorsunuz, sonrada bunu internette yayınlamak istiyorsunuz. Takıldığınız yerlerde profesyonel bir kadro tüm sorunlarınızı çözsün istiyorsunuz. Doğru yerdesiniz.

SatınAL

Buy now

You can now buy this awesome Joomla Theme directly on Themeforest for a really low price for this awesome and stunning Joomla product!

Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam porta sem malesuada magna mollis euismod. Morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum at eros. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue.

BUY NOW ON THEMEFOREST

×

Login

Please login using your credentials recived by email when you register.


Parolanızı mı unuttunuz? |  Kullanıcı adınızı mı unuttunuz?

×

Register now


I'm a small Introtext for the Register Module, I can be set in the Backend of the Joomla WS-Register Module.  or   Login
×
Our website is protected by DMC Firewall!