• Twitter
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • Flickr
  • Vimeo
  • YouTube
  • RSS
Please select your page

Libre Office Kararlı Sürümü Çıktı

Libre office alternatif bir office yazılımı. Hemde açık kaynak. Yani istediğiniz kadar kurup kullanabilirsiniz. 

Libre Office’e göz atalım biraz,bakalım neleri var:)

En önemli özelliği tabiki LGPL Lisansı ile dağıtılıyor olması ve ücretsiz olması :)Dünya çapında geliştirilmesi için hemen herkese açık olması, ilk kararlı sürümüyle 30 dilde birden gelmesi. Herhangi bir sıkıntı da kullanıcı forumlarının ve geliştirmen forumlarının herkese açık olması, kolay kurulabilir kolay güncellenebilir olması. Microsoft Windows, Mac Os ve Linux dağıtımlarının hepsinde (Debian, Ubuntu, Fedora, Mandriva, Suse, Mint, Pardus…) çok rahat çalışabiliyor olması.

Libre Office Bileşenleri ise şöyle Writer(Word)  - Calc(Excell) –Impress(PowerPoint) –Draw (Resim Düzenleyici) –Base (Access), Veritabanı Uygulayıcısı  -Math (işlem programı).

Temelinde bunlarla geliyor tabi fakat harici bileşenler (extensions) ile kullanılabilirliği artırabilmek mümkün :)Ayrıca Impress ise 2D yanısıra 3D sunumlar hazırlamanıza da imkan sağlıyor…

Libre Office İndirmek için http://www.libreoffice.org/download/ adresinden sisteminize uygun olan sürümü indirebilirsiniz:)

Libre Office’den bir kaç görünüm…

Libre Office - Writer

Libre Office - Writer

Libre Office - Calc

Libre Office - Calc

 

Libre Office - Impress

Libre Office - Impress

Libre Office - Draw

Libre Office - Draw

Libre Office - Base

Libre Office - Base

 

Bu arada neden kullanayım ki bunu ben diyenler için şunu söyleyeyim, Microsoft Office gibi belli bir çekirdek takımının geliştirdiği bir sistem yerine, tüm dünyada geliştirmenlerinin olduğu bir sistemi kullanmak arasında her zaman fark vardır ;)Ayrıca emin olun, MS Office’den eksiği yok fazlası var…

Hosting Destek Noktası

Alan adı almak istiyorsunuz, sonrada bunu internette yayınlamak istiyorsunuz. Takıldığınız yerlerde profesyonel bir kadro tüm sorunlarınızı çözsün istiyorsunuz. Doğru yerdesiniz.

SatınAL

Buy now

You can now buy this awesome Joomla Theme directly on Themeforest for a really low price for this awesome and stunning Joomla product!

Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam porta sem malesuada magna mollis euismod. Morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum at eros. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue.

BUY NOW ON THEMEFOREST

×

Login

Please login using your credentials recived by email when you register.


Parolanızı mı unuttunuz? |  Kullanıcı adınızı mı unuttunuz?

×

Register now


I'm a small Introtext for the Register Module, I can be set in the Backend of the Joomla WS-Register Module.  or   Login
×
Our website is protected by DMC Firewall!