• Twitter
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • Flickr
  • Vimeo
  • YouTube
  • RSS
Please select your page

Pardus 2011 Hazır!

Proje Yöneticisi Erkan TEKMAN, yeni sürümün beklemeye değer özelliklerle geldiğine dikkat çekerek şunları söyledi..

“Türkiye özgür yazılım dünyasının göz bebeği Pardus, ilk sürümünden bu yana sürekli gelişiyor, güçleniyor. Geride bıraktığımız süre boyunca yüz binlerce kullanıcının ve birçok kurumun tercihi olmayı başardık. Pardus 2011 ile bu çıtayı daha da yükseltmek istiyoruz. Kısa bir süre önce yayımladığımız sürüm adayı Hasankeyf ile çok olumlu tepkiler aldık, yeni özellikler, güncel yazılımlar LibreOffice gibi tercihlerimiz de kısa sürede benimsendi. 2011 yılı bizim açımızdan hem bugün tanıttığımız yeni sürüm, hem de kısa süre sonra kamuoyuna tanıtacağımız Kurumsal 2 sürümümüzle dolu dolu geçecek, herkesi bu heyecan ve başarıyı paylaşmaya davet ediyoruz. Bu arada ‘Mor Dağlar’ adlı muhteşem parçayı Pardus 2011 ile sunmamıza izin verdikleri için Erkan Oğur’a ve Kalan Müzik’e, tüm Pardus camiası adına teşekkür etmek isterim.”

Erkan Oğur’dan Pardus kullanıcılarına sürpriz

Perdesiz gitarın mucidi, usta müzisyen Erkan OĞUR Pardus 2011’de kullanıcılara bir sürpriz yapıyor. Erkan OĞUR’un en sevilen parçalarından olan Mor Dağlar, Kalan Müzik ve Oğur’un desteği ile Pardus 2011’de yüklü olarak geliyor. Pardus kullanıcıları Erkan Oğur’un notalarında Anadolu müziğinin derinliklerine doğru bir yolculuğa çıkarken, müzik dinlemek için yeni bir program keşfetmek isteyen yeni Pardus kullanıcıları Clementine ile tanışıyor.

Pardus LibreOffice ile daha da özgür

Pardus 2011 sürüm adayı Hasankeyf ile birlikte OpenOffice.org yerine, özgür yazılım topluluğu tarafından geliştirilen ve ilk kez tamamen topluluğun mülkiyetinde dağıtılan LibreOffice tercih edilmişti.

Pardus, daha önceki dil desteklerine 2011 sürümüyle birlikte Rusça ve Macarca'yı da ekledi.

Pardus 2011 depolarında kurulumla gelen yüzlerce uygulamanın yanında Skype, Google Chromium ve VLC gibi platform bağımsız popüler uygulamaların da aralarında olduğu 3.500'den fazla pakedi kullanıcılarına sunuyor. Tüm bu uygulamalar TÜBİTAK bünyesinde geliştirilen ve 1.0 sürümünden beri kullanıcıların beğenisini toplayan PiSi ile tek tuşla kuruluyor.

  • Tüm yenilikleri öğrenmek için sürüm notlarına başvurabilir,
  • Topluluk portalı Özgürlükİçin.com'u ziyaret edebilir,
  • İndirip, hemen denemeye başlayabilirsiniz...

Hosting Destek Noktası

Alan adı almak istiyorsunuz, sonrada bunu internette yayınlamak istiyorsunuz. Takıldığınız yerlerde profesyonel bir kadro tüm sorunlarınızı çözsün istiyorsunuz. Doğru yerdesiniz.

SatınAL

Buy now

You can now buy this awesome Joomla Theme directly on Themeforest for a really low price for this awesome and stunning Joomla product!

Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam porta sem malesuada magna mollis euismod. Morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum at eros. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue.

BUY NOW ON THEMEFOREST

×

Login

Please login using your credentials recived by email when you register.


Parolanızı mı unuttunuz? |  Kullanıcı adınızı mı unuttunuz?

×

Register now


I'm a small Introtext for the Register Module, I can be set in the Backend of the Joomla WS-Register Module.  or   Login
×
DMC Firewall is a Joomla Security extension!