• Twitter
  • Facebook
  • Google+
  • LinkedIn
  • Flickr
  • Vimeo
  • YouTube
  • RSS
Please select your page

Win32 Sality.y virüsünden kurtulun

“Win32 Sality.y” virüsü bu aralar bir çok kişide gördüğüm virüs. Örnek vermek gerekirse klasör dosyalarını sistem dosyası haline getirip gizliyor. Kendisini de klasör görünümünde aynı isimde ”.exe” olarak kaydediyor.

Kullanıcılar klasörü açtığını zannederek virüsü açıyor ve virüs aktif hale geldikten sonra yeni bir pencerede klasörü açıyor.

Bu yazıyı bir çok kişinin bundan dolayı mağdur olmasından dolayı yazma kararı aldım.

Eğer siz de virüs silinince klasörlerim de silindi diye düşünüyor ve bu durumda kalıyorsanız şunları yapın:

Virüsleri silin içiniz rahat olsun dosyalarınız duruyor aslında. Klasör seçeneklerinden gizli dosyaları gösteri aktif hale getirin. Sonra onun biraz altındaki korunan işletim sistemi dosyalarını gizle seçeneğini kaldırın. Klasörlerinizi gizlenmiş olarak bulacaksınız. Daha sonra içerisindeki verileri yeni bir klasöre taşıyın.  Durum bu kadar basittir.

Klasörleriniz silinmiyor dolasıyla virüsleri rahatça temizleyebilirsiniz.Bu virüsün olduğunu anlamanın en basit yolu şudur: Örneğin, bu virüs flash diskinizde ise dosya görünümü liste haline getirin ve eğer klasör simgesinin sağ tarafında uygulama yazıyor ise o virüstür. Ya da klasör seçeneklerinden bilinen uzantıları gösterme seçeneğini kaldırın ve “.exe” uzantılı klasörleri belirleyin. Unutmayın ki klasörlerde uzantı yoktur.

 

Hosting Destek Noktası

Alan adı almak istiyorsunuz, sonrada bunu internette yayınlamak istiyorsunuz. Takıldığınız yerlerde profesyonel bir kadro tüm sorunlarınızı çözsün istiyorsunuz. Doğru yerdesiniz.

SatınAL

Buy now

You can now buy this awesome Joomla Theme directly on Themeforest for a really low price for this awesome and stunning Joomla product!

Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam porta sem malesuada magna mollis euismod. Morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum at eros. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue.

BUY NOW ON THEMEFOREST

×

Login

Please login using your credentials recived by email when you register.


Parolanızı mı unuttunuz? |  Kullanıcı adınızı mı unuttunuz?

×

Register now


I'm a small Introtext for the Register Module, I can be set in the Backend of the Joomla WS-Register Module.  or   Login
×
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd